Stara miłość nie rdzewieje

Uczucie z mafią w tle

Paulina Świst oddaje czytelnikom trzecią część cyklu Przekręt. Karuzela. Tom 3 będzie dotyczył śledztwa, prowadzonego przez dwie osoby – Polę i Bartka, którzy poza zawodowymi zależnościami posiadają również te prywatne. Kobieta będzie miała do niego żal, że dziesięć lat wcześniej ją zostawił i nie dał im szansy. Tłumaczenia na nic się nie zdadzą, ale gorący romans może już przekonać Polę, że Bartek zdążył wydorośleć i przemyśleć kilka rzeczy.

Dynamika związku Poli i pana prokuratora polega na tym, że oboje mają bardzo podobne myślenie logiczne w pracy i starają się być profesjonalistami. Kiedy trzeba rozładowują sytuację humorem, a jego poczucie mają akurat identyczne. Bartek zrozumiał, jak wielki popełnił błąd odrzucając kobietę, ale nie wie jak się zabrać do jego naprawiania. Trzeba też przyznać, że żadne nie potrafi odpuszczać i kiedy zajdzie taka potrzeba kłócą się do upadłego, nawet jeśli oboje nie mają racji. Ważnym jest, że pokłóceni prywatnie współpracują ze sobą zawodowo tak dobrze, że nikt nie wie, że się pokłócili. Klasa sama w sobie.

Współczesne problemy kryminalno-epidemiologiczne

O tym, jak świeża jest to książka świadczyć może chociażby wplecenie w fabułę restrykcji odnośnie koronawirusa. Nadal nie jest rozwiązana sprawa niejakiego Sitwy, chociaż rusza się coś w tej kwestii, ponieważ pojawia się na horyzoncie były zbrodniarz – Orzeł, który mógłby być świadkiem koronnym, ale za nic nie chce współpracować z policją w obawie przed tym, jak zareaguje jego środowisko. Część związana z mafią ma w sobie bardzo dużo prymitywnego języka, by właściwie odwzorować sytuację i sposób komunikacji tamtej grupy. Ze strony na stronę będzie atmosfera zacznie się zagęszczać, a wątki mnożyć jeden po drugim.

Autorka starała się oddać do rąk czytelnika publikację kryminalno-obyczajową. Z racji iż jest to już trzeci tom jednej historii niektóre wątki są bardziej wyeksponowane niż inne. Nadal jest sprawa, której nie da się rozwiązać, ale dostajemy za to bardzo dużo wątków romantycznych, a nawet erotycznych. Dostajemy też sporo nowych, drugoplanowych postaci, które wnoszą pewną świeżość i oddech do prezentowanej fabuły. Obyczaj, związany z przeszłością Poli i Bartka, zdaje się zajmować lwią część prezentowanej historii. Zakończenie tomu przyniesie pewne rozwiązania odnośnie ich relacji, ale zostawi otwartą przestrzeń do kontynuowania historii tej pary, jeśli oczywiście autorka zechce wziąć ją ponownie na warsztat.

Książka zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com